pondělí 1. října 2012

Acqua di Gioia Satinée edp Giorgio Armani

Taková má vzpomínka na léto, možná začínám vzpomínat brzo, pravda, je prvního října. Tato vůně je zvláštní z mnoha důvodů. Nejsem zrovna fanoušek leknínů, melounů a oblých pudrových slaďáren . A takt nějak ve zkratce mi voní limitka od Armaniho. 


Měla by to být limitka ke klasické Acqua di Gioia, ale jako klasika nevoní, spíše je podobná  Acqua di Gioia Essenza, ale čert aby se v tom vyznal. Třpytivá Gioia nevoní stejně jako její čirá sestra. Takže pokud chcete vonět podobně jako mochito, sáhněte po této nebo odnoži Essenza. No fajn, tomu říkám krkolomné přiblížení...
Teď fakta. V první chvíli vás do nosu udeří citrusová ostrost s mátou. V srdci je jasmín. A právě jasmín s melounovou cukernatostí dává této vůní jiný level. Tvoří až protivnou, výraznou kombinaci. Ke konci má být cítit cedr, pryskyřice a hnědý cukr. Tak ten cukr, nevím zrovna jestli hnědý, je ve vůni od začátku do konce a možná tam někde dole se ozývá cedr. Základ je těžký, teplý a úporný ve své výdrži. Této vůně si dost lidí všimne, je velmi dobře zapamatovatelná.
Ač se to z názvu, balení ani složení nezdá, jedná se o těžkou, vodně-jasmínovou vůni. Několikadenní držák. A taky držitel obrovského počtu komplimentů od lidí, kteří běžně vůně nechválí. 
K této limitce dostanete navíc perleťový lesk, na pokožce vypadá vkusně. Nicméně tuto vlastnost oceníte spíš v létě. V zimě bych si raději koupila Essenzu:-)
Tento parfém by se mi neměl líbit, ale líbí...Tak už to v životě někdy chodí:-)

...jen tak ležet na lehátku ve vodě, popíjet mochito, slunce pálí...

Jakou vůni máte spojenou s létem vy? Nemusíte se omezovat jen na parfémy...:-)


8 komentářů:

 1. Bezva popis. Podle toho složení, by se mi taky neměl líbit. Jasmínově-vodní vůně to mi hned v hlavě naskočí stopka. Jenže člověk si nikdy nemůže být jistý :) Klasická Aqua di Gioia mi nevoní a tak mě to netáhlo ani k odnožím. Líbí se mi fotka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mně klasika nevoní, tak se divím že tato jo, to proto že je podobná essenze:-)

   Vymazat
 2. Bezva popis, moc jsem se bavila. Ve skutečnosti možná žádné terno, ale nakonec jsi to dokázala krásně prodat. Nebo aspoň si mě nalákala to dojít očuchat:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucko, stojí za vyzkoušení, je to něco jiného, žádná tuctovka.

   Vymazat
 3. Hm, hm, to vypadá zajímavě... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli budeš mít možnost, vyzkoušej. Pokud nenatrefíš na satinée, tak vyzkoušej essenzu, jsou si podobné:-)

   Vymazat
 4. Já mám vyhlídnutou obyč Acqua di Gioia. Pozítří bude moje :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý dobře míněný komentář:-)...